9 עקרונות האימון שהפכו את ארנולד שוורצנגר לגדול מכולם!

הרבה לפני שהיה מושל קליפורניה וניצח שרירנים אחרים במר אולימפיה שבע פעמים, ארנולד שוורצנגר היה סך הכול מפתח גוף צעיר שהיו לו חולשות בולטות (ברצינות). שרירי הרגליים שלו היוו בעיה בגובה 1.9מ'. הוא הכיר את הבעייתיות של שרירי רגליים במפתחי גוף גבוהים. במקום לקבל את גזר הדין הוא עבר אימונים מפרכים כדי לבנות שרירי רגליים שזכו לכינוי גזעי עץ.

בזמן שארנולד ביצע תרגילים קונבנציונליים למדי, אסטרטגיית האימון שלו הייתה שונה לחלוטין. הוא ניגש לאימוני רגליים עם סיבולת בלתי רגילה לכאב וההתמדה לדחוף את הגוף שלו מעבר לגבול הפיזי. בזמן שכל אחד מסוגל לעשות את ששת התרגילים מהאימון של ארנולד מעטים יכולים לשכפל את האימון הזה בעצמה ששרירי הרגליים שלהם פשוט יהפכו לג'לי.

כאשר אנו מסתכלים על הגישה של ארנולד לאימוני כוח, ישנם מספר עקרונות מפתח שמבחינתו, חייבים להיות נוכחים בכל תכנית אימונים, לא משנה מי אתה או את. ראשית, לכלל האנשים יש צרכים ייחודיים, לכן, יש להקשיב לגוף, עד דרגה מסוימת, כאשר אנו בוחרים תכנית אימונים. האפשרויות תלויות בסוג הגוף שלך, כמה מהר או לאט אתם מסוגלים לעלות במסת שריר (עניין זה הוא גנטי באופן חלקי), חילוף החומרים הייחודי שלנו, אלו נקודות חולשה קיימות אצלנו בגוף, ורמת ההתאוששות שאנו חווים בדרך כלל.

לאחר שלקחנו בחשבון את המשתנים הללו, אנו ניקח את המשתנים הבאים על מנת להתחיל תכנית אימונים בסגנון ארנולד שוורצנגר:

1. התנגדות עולה – אם באמת ברצונכם להתקדם מבחינת עלייה במסת שריר עליכם להוסיף משקל למוט או למשקולות. פשוט כך!

לחיצת חזה כנגד מוט חופשי

2. טווח חזרות נכון – ארנולד מציע 8-12 חזרות לפלג הגוף העליון ו-12-16 חזרות לפגל גוף תחתון, בכל תרגיל. ההבדל נוצר בעקבות העובדה שחלק משרירי הרגליים יכולים לעמוד בעייפות טוב יותר מאשר פלג הגוף העליון, כך שהם מסוגלים להתמודד עם טווח חזרות גבוה יותר.יותר.

3. אימון לכשל – שימו לב שמה שארנולד התכוון כאן הוא לא אימון עד שאתם מותשים, אלא, זה אומר שאתם לא מצליחים לעשות אפילו עוד חזרה נוספת אחת ללא עצירה למנוחה לפני כן.

4. טווח תנועה מלא – ארנולד שוורצנגר מאמין שהדרך היחידה לגרות סיב של כל שריר נפרד וכן את השריר כולו היא עבודה לאורך כל טווח התנועה (שנכון ובריא מבחינה טכנית) האפשרי בביצוע כל תרגיל.

5. כיווץ איכותי של השריר – חשוב להבין שמשקולות נועדו כדי לגרות את השריר להתפתחות. על מנת להגיע לגירוי זה מוכרחים לבודד את השריר בצורה אפקטיבית. זה נעשה על ידי בחירה נכונה של משקלי עבודה שהגוף יכול לעמוד בהם, כדי לוודא ששרירים אחרים לא ייכנסו לפעילות לא רצויה. בנוסף, יש להתרכז בשריר הספציפי אותו אנו מאמצים בכל תרגיל, ובו זמנית להשתדל להרפות את השרירים שלא אמורים לעבוד באותו התרגיל.

6. ימי העמסה – בצעירותו, בילה ארנולד שוורצנגר המון זמן בביצוע תרגילים מתחום הפאוור ליפטינג (Powerliftingg), בניסיון לעלות בכוח ובמסת שריר מקסימלית. בהמשך, הוא הבין שעל מנת להתקדם בפיתוח גוף בצורה משמעותית, עליו לעבוד בצורה יותר מפוצלת ומודגשת על כל שריר. הוא השיג זאת בעזרת ביצוע מספר רב של חזרות בתרגילים שמבודדים שרירים. בזמן הזה הוא לא רצה לוותר על אלמנט הכוח והעצימות, ולכן הוא הקפיד על ביצוע אימוני העמסה כבדים לפחות פעם בשבוע. ביום הזה הוא השקיע מקסימום בביצוע תרגילי הכוח המשמעותיים ביותר. כך התאפשר לו לשמור על שני העולמות.

דד ליפט

7. מנוחה והתאוששות – לבסוף, העיקרון האחרון ואחד החשובים ביותר בתכנית של ארנולד הוא ההחלמה והמנוחה בין האימונים. שוורצנגר שם את הדגש על כך ששרירים שונים מתאוששים בצורה שונה. לדוגמה: השריר שמתאושש הכי מהר הוא ה"בייספס" (יד קדמית), ואילו השריר שלוקח לו הכי הרבה זמן להתאושש הוא הגב התחתון. בכל אופן, מנוחה של 48 שעות בין אימונים כבדים צריכה לעבוד בתור קו מנחה. בנוסף, אם שמתם לב שבזמן אימוני הכוח שלכם המשקולות לא עולות ואתם לא מצליחים לבצע את מה שתכננתם שימו לב שיש מצב שלא נתתם לגוף מספיק מנוחה.

8. הפילוסופיה של ארנולד בנוגע למחזורים (סטים) – כאשר ארנולד מדבר על כמות נכונה של סטים, הוא בדרך כלל מכוון לארבעה סטים לכל תרגיל, אלא אם יש לכם מטרה ספציפית אחרת. הוא מרגיש כך מכיוון שזוהי הכמות הנדרשת, לדעתו, על מנת לגרות את כל סיבי השריר. בביצוע יותר מארבעה סטים אתם יכולים להסתכן באימון יתר. בעזרת שימוש בעיקרון ארבעת הסטים תוכלו להתמיד בשלושה או ארבעה תרגילים לכל חלק גוף (12-16 סטים לכל שריר), שזוהי הכמות האידיאלית (לדעתו), לפיתוח השרירים הן בפלג גוף העליון והן בתחתון. חשוב לזכור שעקרונות אלו תלויים במטרות וביכולות האישיות של כל אחד ואחת מכן, לכן חשוב להתייעץ עם מאמן כושר מומלץ לפני שאתם מיישמים עקרונות אלו.

9. אורח חיים על פי ארנולד שוורצנגר – מבחינתו עלינו להשקיע בכל הפרמטרים שקשורים בפיתוח הגוף על מנת להצליח באמת (כמובן שלא מדובר באנשים מהשורה שרק מחפשים לשמור על כושר). עלינו להשקיע בתזונה, בשינה ובמחשבה שלנו. לגבי התזונה, ארנולד טוען שלכל ק"ג משקל גוף עלינו לצרוך לפחות 2 ג' של חלבון. בנוסף, התזונה שלו, כאשר היה בודיבילדר פעיל, הייתה מורכבת מ-40% פחמימות, 20% שומנים ו40% חלבון לפחות בזמן העמסה. יש לשים לב לעקרון התזונה עקב הסיבה שהוא חשוב יותר אפילו מהאימונים עצמם.

לסיכום, ארנולד שוורצנגר לקח את האימונים שלו בצורה רצינית ביותר והפך אותם לדרך חיים. לכן, אם אתם מעוניינים אפילו להתקרב אליו בגישה, עליכם לאמץ עקרונות אלו במלואם. אין בכתוב כאן המלצה או הבטחה ספציפית, אלו הם רק עקרונות על פיהם עבד אחד ממפתחי הגוף הגדולים ביותר בדורנו. כך שאם אתם רק מתחילים, מספיק שתיקחו מספר עקרונות מהכתוב ותאמצו אותם. לא חייבים לעשות הכול בבת אחת. בהצלחה!!!! .

לאון קסלר חתימה

(Visited 3,386 times, 1 visits today)

תגובות

תגובות

2 thoughts on ““9 עקרונות האימון שהפכו את ארנולד שוורצנגר לגדול מכולם!”

Comments are closed.

 • להתחיל את השינוי באורח חיים עוד היום

  אנא מלא/י את פרטייך וניצור עמך קשר בהקדם

  Please wait...
 • הירשמו כעת וקבלו את הטיפים העדכניים לאורח חיים בריא

 • כתבות נצפות ביותר

 • כתבות אחרונות בבלוג

  גומיות כושר
  כל מה שרציתם לדעת על גומיות כושר ולא העזתם לשאול

  הרבה לפני שהיה מושל קליפורניה וניצח שרירנים אחרים…

  סימפיוליזיס בהריון
  רק מנוחה פותרת סימפיזיוליזיס בהריון? אז זהו, שממש לא!

  הרבה לפני שהיה מושל קליפורניה וניצח שרירנים אחרים…

  5 תרגילי תנועה חשובים במהלך ההיריון

  הרבה לפני שהיה מושל קליפורניה וניצח שרירנים אחרים…

  מאמן כושר אישי מומלץ
  מאמן כושר אישי מומלץ איך למצוא אחד מבלי להתחרפן?

  הרבה לפני שהיה מושל קליפורניה וניצח שרירנים אחרים…

  תכנית אימונים עם מכשירים לנשים מתחילות בחדר כושר

  הרבה לפני שהיה מושל קליפורניה וניצח שרירנים אחרים…

  חתירה בסאפ
  11 היתרונות של גלישת סאפ שתתקשו למצוא בכל פעילות גופנית אחרת

  הרבה לפני שהיה מושל קליפורניה וניצח שרירנים אחרים…

  10 מיתוסים שרירי בטן
  10 מיתוסים על שרירי בטן שעד היום נראו לכם הגיוניים לחלוטין

  הרבה לפני שהיה מושל קליפורניה וניצח שרירנים אחרים…

  מאמן כושר אישי מחיר
  איזה מחיר תשקיעו על מנת לעבוד עם מאמן כושר אישי?

  הרבה לפני שהיה מושל קליפורניה וניצח שרירנים אחרים…

  לרדת בגדול
  התכנית לרדת בגדול נשמעת לכם מפתה?

  הרבה לפני שהיה מושל קליפורניה וניצח שרירנים אחרים…

  אורח חיים בריא
  אסון או פאסון? אורח חיים בריא בנסיעת עסקים

  הרבה לפני שהיה מושל קליפורניה וניצח שרירנים אחרים…

לאון מאמן כושר אישי מעולה! בעזרתו ירדתי יותר 10 ק"ג וגם הצלחתי לשמור על המשקל הרצוי במשך 3 שנים. לאון הוא מאמן מאד מקצועי ואמין. הוא יגיד לכם את האמת לגבי המטרות הרצויות שלכם. אתו מצפה לכם עבודה קשה, אך משתלמת.
אמינות: 5-stars  | שירות: 5-stars | מחיר: 5-stars
אליס עדות, תל-אביב