להרוג את הגוף בעזרת אימון TRX האם זה באמת שווה?

למי שלא מכיר, אימון TRX זהו אימון התנגדות הכולל תרגילי משקל גוף, אותם ניתן לעשות במישורים רבים וכך ניתן לבצע תרגילים מורכבים רבים. תרגילים אלו נועדו לפתח כוח שריר, שיווי משקל, גמישות ויציבות בו זמנית.

אימון בחבלים וטבעות קיים בעולמנו כבר מאזור המאה ה-19. שזה אומר בערך 200 שנה, אולם, בשנות ה-90 המציא לוחם בחיל הים האמריקאי את ה-TRX (Total Resistance Exercise), שזה אומר, בצורה מפורשת: אימון ההתנגדות השלם. מאז ועד היום פותחו שיטות אימונים שונות בידי מאמנים שונים הן בקרב ספורטאים והן בקרב אוכלוסייה רגילה.

אימון TRX מאפשר לנו לבצע יותר מ-300 תרגילים שונים. חלקם עובדים על מספר רב של שרירים וחלקם ממוקדים בקבוצות שרירים ספציפיות. ה-TRX בעצם מאפשר לנו אימון בחר כושר פרטי. כתוצאה מכך, יש אפשרות כמעט בלתי מוגבלת לגיוון בתרגילים. אימוני כוח, אינטרוולים ואירובי נמצאים בהישג יד.

אז בואו נבחן את אימון ה-TRX מכל הבחינות:

יתרונות

  • מכשיר ה-TRX הוא קומפקטי וקל (שוקל כ-1ק"ג), מה שאומר שניתן לקחת אותו לטיולים ולנסיעות עבודה בכלות רבה.
  • הוא עשוי היטב – זאת אומרת כאשר בנו אותו חשבו על כל הפרטים וגם איכות המוצר המקורי היא מהטובות ביותר. עד כדי כך, שאפילו בצבא משתמשים בכלי הזה בתור מכשיר לשמירה על הכושר הגופני של החיילים. רק לאחרונה ראיתי שנקנו אלפי יחידות בשביל הלוחמים הקרביים.
  • יש מגוון רחב של תרגילים – יותר מ300 כך שאפשר לגוון כמה שרוצים על מנת שלא יהיה משעמם.
  • ניתן להתאים את התרגילים לרמת המתאמן שזה בעצם אומר שניתן להקל ולהקשות כמעט כל תרגיל שיש לכם בראש.
  • ה-TRX מגיע עם וידאו בסיסי, אך יש המון חומר באינטרנט ובYOUTUBE, כך שניתן ללמוד בעצמך ובנוסף לקנות וידאו נוספים מהחברה המקורית.

חסרונות

  • ה-TRX מתאים לכולם, אך יש אנשים שחייבים התאמות מיוחדות כאשר עובדים בעזרת משקל גוף. לדוגמא: אנשים בעלי עודף משקל יתקשו לבצע חלק מהתרגילים בעזרת הTRX. אנשים שעברו פציעות שונות (גב, כתפיים, ברכיים) חייבים התאמה ספציפית בעזרת איש מקצוע ועדיפות של עבודה פרטנית ולא עם קבוצה, למשל.
  • העלות של ה-TRX המקורי היא די גבוהה, 200$ לערכה המקורית ה-בסיסית. כמובן שבשוק קיימים חיקויים רבים, אך לא כדאי לרכוש אותם. לדוגמא: לא מזמן הייתה לי תקלה באחד ממכשירי ה-TRX שלי. פניתי לחברה בארצות הברית והם ביקשו ממני שאשלח את ה- TRX השבור ובתמורה שלחו לי אחד חדש, כאשר כל הוצאות המשלוח היו על חשבונם.
  • לדעתי, אנשים מתחילים, שלעולם לא עבדו עם מכשיר דומה, חייבים הדרכה בסיסית שלמאמן כושר אישי ולא בקבוצה. מדוע? כי המגוון בTRX הוא עצום, וכדי ללמוד, חייבים לדעת את הבסיס ואת כללי הבטיחות החשובים ביותר.
  • מי שלא מתאים לו או לה אימוני התנגדות וכוח ימצאו ב-TRX מכשיר משעמם. לכן, אם אתם\אתן טיפוסים של חוגי ריקוד\ריצה\ספינינג בלבד, TRX הוא כנראה לא האביזר הנכון עבורכם

אימון TRX

לסיכום, ה-TRX מתאים לכל מי שמחפש אימון כושר איכותי. אפשרויות הגיוון הרבות שלו, התרגילים הרבים שניתן לבצע בעזרתו, השימוש הפשוט בתוך הבית ומחוצה לו (בפארקים או בים למשל) והאפשרות לנסוע אתו לכל מקום בעולם, הופך את הכלי הזה לשימושי ביותר ולמשך זמן ארוך ביותר. לי, אישית, יש מספר מכשירים שהראשון שבהם הגיע לפני כ-5 שנים. הדבר החשוב ביותר הוא לשים לב שהתנועות מבוצעות בצורה טובה ולהיות מודעים לגוף שלנו. אני ממליץ לכל אחד להשתמש ב-TRX, אבל, מומלץ להתחיל עם מאמן כושר אישי שעבר הכשרה מסוימת עם המכשיר המדהים הזה.

לקביעת אימון TRX:

להתחיל את השינוי באורח חיים עוד היום

אנא מלא/י את פרטייך וניצור עמך קשר בהקדם

Please wait...

Signature

(Visited 1,436 times, 1 visits today)

תגובות

תגובות

לאון מאמן כושר אישי יסודי, אכפתי ומעל לכל מקצוען ברמה מאוד גבוהה בעל ידע עצום. היה לי הכבוד ללמוד ולעבוד אתו, ונשאר רק להמליץ עליו בחום - מאמן בחסד.

בהצלחה,

אמינות: 5-stars  | שירות: 5-stars | מחיר: 5-stars

עידו ברזילי, מודיעין