איזה מחיר תשקיעו על מנת לעבוד עם מאמן כושר אישי?

בתור מאמן כושר אישי הנמצא בתחום כ-11 שנים, ראיתי במשך הזמן המון התפתחויות ברמת המחירים של מאמן הכושר האישי. מצד אחד, צפיתי באנשים שמשלמים סכומים מטורפים עבור אימון כושר 1-על-1 עם מאמן כושר אישי, מאידך, ראיתי מאמנים הגובים מחירי "קופיקס" עבור אימון כושר אישי. לפני מספר שנים אף הוצע לי לאמן בחדר כושר לאימוני כושר אישיים בלבד בעבור כ-60 שקלים לשעה… הצעה כזאת גרמה לי לתפוס את הראש ולהתעצבן למספר רגעים, אבל אחרי שנרגעתי התחלתי לחשוב מה באמת אמור להיות המחיר עבור שירותיו של מאמן כושר אישי? ומה אנשים מוכנים לשלם על אימון כושר אישי עם מאמן צמוד?

מחיר מאמן כושר אישי, האמנם זה שווה? 

האמת היא שתחום אימוני הכושר האישיים השתנה מאוד בשנים האחרונות, בין היתר לאחר ההתרסקות הכלכלית שחווינו ב-2008 ובנוסף, הטכנולוגיה החדשה, המאפשרת מאמן כושר אישי בכף ידך או בכיסך (אני מדבר כמובן על האייפון והאייפד). לדעתי, ערכו של מאמן כושר אישי ירד מאוד בשנים האחרונות. יש המון אתרים (כמו גם האתר שלי) שנותנים המון טיפים הקשורים לאורח חיים בריא ולכושר בחינם. אם לומר את האמת כל מה שאני מפרסם בבלוג שלי או באתר, הוא ידע שרכשתי במהלך השנים הרבות בהן אני עוסק בתחום. אני בדרך כלל גובה עליו כסף ועליו מבוססת כל הקריירה שלי בתור מאמן כושר אישי.

בואו נחזור רגע למציאות, רוב האנשים ששוכרים או שחושבים לשכור את שירותיו של מאמן כושר אישי עושים זאת כי הם רוצים בן אדם חי לידם ולא תוכנת מחשב או אפליקציה שתגיד להם מה לעשות. שמעתי על מאמני כושר אישיים הגובים 500 ש"ח לשעה ולחילופין שמעתי על מאמנים הגובים 50 ש"ח לשעה ואפילו פחות מזה. הדבר העצוב הוא שיש חדרי כושר בנישה שלנו שלא אציין את שמם שהמאמנים שם מרוויחים את הסכומים הנמוכים הללו, אבל אל תטעו כמו כל דבר בחיים: מה שזול – ההשפעה שלו זולה גם היא. האם מחיר גבוה מצביע על איכות אימון גבוהה יותר? ברור שלא! המחיר בדרך כלל אמור להיות מושפע מהנתונים הדמוגרפיים באזור שבו אתם רוצים לקיים את האימונים האישיים. למשל, באזור שלי (תל-אביב) מקובל לקחת 150-200 ש"ח ל-50-60 דקות אימון, אבל, במקומות אחרים, כמו באר שבע, למשל, המאמנים האישיים גובים 120-140 ש"ח לאימון כושר אישי.

מאמן כושר אישי מחיר

 

לדעתי, המקצוע של מאמן כושר אישי צריך לעבור שיפוץ ובדיקה מחדש. בנוסף, לדעתי המקצוע של מאמן כושר אישי לא מקבל את הכבוד לו הוא ראוי. אנשים משתמשים במקצוע בתור מקצוע סטודנטיאלי או מקצוע מעבר בין עבודות. כך נוצר מצב שבוא המאמנים אשר משנים את החיים של האנשים איתם הם עובדים כל יום לא מוערכים מספיק. זוהי החלטה קשה, מכיוון שאף אחד לא צריך באמת מאמן כושר אישי, נגיד כמו רופא (לא שהם מרוויחים הרבה במיוחד), אבל האנשים שהחיים שלהם השתנו בזכות אותו המאמן כושר האישי שלהם לעולם לא יחזרו למצב הקודם וההבנה שלהם לערך של המאמן תשתנה לעד. יתר על כן, מאמן כושר אישי הוא מותרות שיש אנשים המסוגלים לעמוד ולתקצב אותה כי הם מבינים שכך משפרים את איכות החיים.

למרות כל זה, לעיתים מאמני כושר אישיים דורשים מחירים מופרזים ומופקעים. לדעתי, מחיר של עד 250 ש"ח לאימון כושר של שעה הוא מחיר הוגן (המחיר הגבוה מתייחס למאמן כושר שהוא אלוף עולם יחיד מסוגו או מישהו עם תואר דוקטור לפחות) תלוי כמובן איפה אתם גרים בארץ. מעבר לכך אתם משלמים על אגו, סטטוס חברתי או מועדון של האלפיון העליון. כמו שהסברתי קודם, אנשים רבים חושבים שכמה בטעות שכמה שהמחיר יהיה גבוהה יותר כך המאמן כושר האישי שלהם יהיה מלומד יותר, אבל תאמינו לי זה פשוט לא נכון.

מאמן כושר אישי מחיר

לדעתי, המקצוע "מאמן כושר אישי" צריך לעבור שיפוץ ובדיקה מחדש. בנוסף, המקצוע הזה לא מקבל את הכבוד לו הוא ראוי. אנשים מתייחסים לרכישת ידע בתחום כמקצוע סטודנטיאלי או מקצוע שמשמש "מעבר בין עבודות". כך נוצר מצב שבו המאמנים, אשר עובדים קשה ומשנים את החיים של האנשים איתם הם עובדים כל יום, לא מוערכים מספיק. זוהי החלטה קשה, מכיוון שאף אחד לא צריך באמת מאמן כושר אישי, שלא כמו רופא (לא שהם מרוויחים הרבה במיוחד). אבל, האנשים שהחיים שלהם השתנו בזכות אותו מאמן כושר אישי לעולם לא יחזרו למצב הקודם וההבנה שלהם לגבי הערך של המאמן תשתנה לעד. יתר על כן, העסקת מאמן כושר אישי תחשב, ברוב המקרים, כ"מותרות", יש אנשים המסוגלים לעמוד בכך ולתקצב אותה כי הם מבינים שכך משפרים את איכות החיים.

למרות כל האמור, לעתים, מאמני כושר אישיים דורשים מחירים מופרזים ומופקעים. לדעתי, מחיר של עד 250 ש"ח לאימון כושר של שעה הוא מחיר הוגן (המחיר הגבוה מתייחס למאמן כושר שהוא אלוף עולם יחיד מסוגו או מישהו עם תואר דוקטור לפחות) תלוי כמובן איפה אתם גרים בארץ. מעבר לכך אתם משלמים על אגו, סטטוס חברתי או מועדון של האלפיון העליון. כמו שהסברתי קודם, אנשים רבים חושבים שככל שהמחיר יהיה גבוה יותר, כך מאמן הכושר האישי שלהם יהיה מלומד יותר, אבל תאמינו לי, זה פשוט לא נכון.

ישנן רשתות שונות של חדרי כושר המאפשרות לך לבחור את מאמן הכושר האישי שלך לפי הדרגה בה נמצא המאמן. מה שבעצם אומר, שאם תרצו אימון "בסדר" במחיר זול יותר תתאמנו עם מאמן אחד, אבל אם אתם באמת רוצים להשקיע ולקבל תוצאות יותר טובות תנסו מאמן אחר?!?! איזה מסר מקבל הלקוח מחלוקה זו? זה פשוט מגוכך, כל מאמן כושר אישי בכל חדר כושר או סטודיו צריך להיות מאמן כושר אישי מעולה שיעזור לכם להגיע לתוצאות שבשבילן הגעתם.

לבסוף, יש את עניין הכמות, כמה אימונים בשבוע אתם צריכים עם מאמן כושר אישי? מניסיוני האישי, מתאמן מתחיל לא יכול להסתפק באימון כושר אחד בשבוע, מכיוון שהוא פשוט לא יצליח להגיע פעם או פעמיים נוספות לאימון עצמאי, ומאימון אחד, פעם בשבוע אי אפשר לצפות לתוצאות, לכן מתאמנים אלו בדרך כלל פורשים. רוב המתאמנים שלי מגיעים פעמיים בשבוע לאימון ויש בינהם גם כאלו שיוצאים לאימון עצמאי פעם עד פעמיים נוספות. לאורך השנים ראיתי שמי שמתמיד לאורך זמן מתאמן לפחות פעמיים בשבוע. במידה ויש לכם את האמצעים תוכלו לשכור את שירותיו של מאמן כושר אישי שלוש, ארבע או חמש פעמים בשבוע, כמובן שזה דורש אמצעים ולא כל אחד יכול להרשות לעצמו.

אז מה אתם אומרים? האם שילמתם למאמן כושר אישי בעבר או שאתם משלמים היום לאחד כזה? כמה שילמתם? האם קיבלתם את התמורה לתשלום? כמה לדעתכם צריך לעלות אימון כושר אישי? וכמה פעמים בשבוע הייתם מתאמנים עם מאמן כושר אישי? (אגב חברי המאמנים הרגישו חופשי להגיב גם אשמח לשמוע את דעתכם)

אז שיהיה חג שמח ושנה טובה!        

לאון קסלר חתימה

(Visited 3,514 times, 1 visits today)

תגובות

תגובות

 • להתחיל את השינוי באורח חיים עוד היום

  אנא מלא/י את פרטייך וניצור עמך קשר בהקדם

  Please wait...
 • הירשמו כעת וקבלו את הטיפים העדכניים לאורח חיים בריא

 • כתבות נצפות ביותר

 • כתבות אחרונות בבלוג

  גומיות כושר
  כל מה שרציתם לדעת על גומיות כושר ולא העזתם לשאול

  בתור מאמן כושר אישי הנמצא בתחום כ-11 שנים,…

  סימפיוליזיס בהריון
  רק מנוחה פותרת סימפיזיוליזיס בהריון? אז זהו, שממש לא!

  בתור מאמן כושר אישי הנמצא בתחום כ-11 שנים,…

  5 תרגילי תנועה חשובים במהלך ההיריון

  בתור מאמן כושר אישי הנמצא בתחום כ-11 שנים,…

  מאמן כושר אישי מומלץ
  מאמן כושר אישי מומלץ איך למצוא אחד מבלי להתחרפן?

  בתור מאמן כושר אישי הנמצא בתחום כ-11 שנים,…

  תכנית אימונים עם מכשירים לנשים מתחילות בחדר כושר

  בתור מאמן כושר אישי הנמצא בתחום כ-11 שנים,…

  חתירה בסאפ
  11 היתרונות של גלישת סאפ שתתקשו למצוא בכל פעילות גופנית אחרת

  בתור מאמן כושר אישי הנמצא בתחום כ-11 שנים,…

  10 מיתוסים שרירי בטן
  10 מיתוסים על שרירי בטן שעד היום נראו לכם הגיוניים לחלוטין

  בתור מאמן כושר אישי הנמצא בתחום כ-11 שנים,…

  מאמן כושר אישי מחיר
  איזה מחיר תשקיעו על מנת לעבוד עם מאמן כושר אישי?

  בתור מאמן כושר אישי הנמצא בתחום כ-11 שנים,…

  לרדת בגדול
  התכנית לרדת בגדול נשמעת לכם מפתה?

  בתור מאמן כושר אישי הנמצא בתחום כ-11 שנים,…

  אורח חיים בריא
  אסון או פאסון? אורח חיים בריא בנסיעת עסקים

  בתור מאמן כושר אישי הנמצא בתחום כ-11 שנים,…

לאון מאמן מדהים. בונה את התכנית המתאימה, דואג לגוון ולא מוותר.

רואים תוצאות מהירות, נותן יחס אישי ופשוט אדם מדהים.

ממליצה בחום!!!! מי שלא מעז מפסיד!!!!

אמינות: 5-stars  | שירות: 5-stars | מחיר: 5-stars

שירי לב, יבנה