כל מה שרציתם לדעת על גומיות כושר ולא העזתם לשאול

בין אם אתם מתחילים רק עכשיו בתהליך של אימוני התנגדות, או שאתם כבר מתאמנים תקופה ארוכה בחדר הכושר ופשוט רוצים לעבור להתאמן בבית (קורונה או מלחמה מישהו?), אתם רוצים להקשות את אימוני הכוח שלכם ואולי גם לשפר את ההישגים שלכם בתרגילים מסוימים (מתח, מקבילים ועוד). גומיות כושר הן כלי מצויין לכל המצבים הללו. שימוש בגומיות כושר יכול להיות מאתגר הרבה יותר מאימון כנגד משקל גוף בלבד כשמדובר באימוני התנגדות. נוסף על כך, גומיות כושר יכולות לעזור לנו בחימום ושחרור לאחר האימון. 

גומיות התנגדות יכולות להגדיל את טווח התנועה בכל תרגיל נתון וזאת בעקבות היותן חסרות משקל ופחות מושפעות מכוח המשיכה ביחס למשקולות. כאשר משתמשים בגומיות כושר לאימוני התנגדות השרירים שלנו מגוייסים לאורך כל תנועת התרגיל. תכונה זו מכניסה את אלמנט המתח לתנועה, אשר לפעמים מוגדר כ: "משך הזמן תחת התנגדות". מתח גבוה יותר עוזר לנו לפתח מנגנון נוסף שמסייע בהיפורתרופיה או הגדלה של השריר. 

כיצד נמצא את גומיות הכושר המתאימות לנו ביותר? ראשית שאלו את עצמכם: "כיצד אשתמש בגומיות כושר שאקנה?" במידה ואתם מתכוונים בעיקר לבצע תרגילים לאזור הישבן והרגליים, מומלץ לכם להתמקד בגומיות כושר קטנות יותר. גומיות כושר אלו יכולות להקיף את הברכיים, קרסוליים והרגליים שלכם על מנת לבצע את התרגילים הממוקדים לישבן. לעומת זאת, במידה ואתם מתכננים לעשות המון חתירות, לחיצות, הרחקות, פשיטות, או כפיפות למיניהן; גומיית כושר בצורת צינור בעלת ידיות, מומלצת יותר(ניתן להחזיק בה בנוחות יותר).
במידה ואתם מתכננים לטייל עם הגומיות כושר שלכם, ודאו שאתם רוכשים את הסט שמגיע עם מתלה לדלת, גומיות כושר בהתנגדויות משתנות, ידיות, ותיק נסיעה.    

בתור מאמן כושר אישי אני משתמש בגומיות כושר כל הזמן.

המשיכו לקרוא ותגלו מה הם הסטים של גומיות כושר המומלצות ביותר לשימוש.

כל מה שאתם צריכים לאימון כושר הכולל חתירות, לחיצות, כפיפות ופשיטות (בעיקר לפלג גוף עליון, אבל לא רק) מגיע באריזת גומיות כושר זו. בתוך האריזה אתם תמצאו: מתלה לדלת, שתי ידיות אחיזה, צמיד אימון לרגל, תיק נשיאה\איחסון, הוראות הפעלה ועבודה מקוצרות ופשוטות.
ניתן לבצע אימונים בהתנגדות משתנה על ידי הוספה או הורדה של גומיות על הידיות או על הצמיד לרגל. ניתן להגיע להתנגדות של כמעט 35 ק"ג.
המאפיינים והחוזק של גומיות כושר אלו הם באיכות מאוד מקצועית. בנוסף, לגומיות אלו יש שאקל מתכתי המאפשר לחבר אליו את הידיות ואת רצועת הקרסול.
היתרונות של גומיות אלו: 5 סוגי של גומיות התנגדות בעוצמות שונות,דבר המאפשר ביצוע של תרגילים שונים לכל חלקי הגוף.
איכות גבוהה מאוד.. 

לגומיות לולאה אין ריח והן לא דביקות כאשר נוגעות בגוף. ניתן לשחק עם רמות ההתנגדות שלהן על ידי שילוב של כמה מהן במקביל. נוסף על כך, באריזה כלול תיק נשיאה כך שהן לא יתערבבו לכם בציוד וגם לא ילכו לאיבוד בתיק הכושר שלכם. כמו כן, כלולה בפנים חוברת הוראות עם כמות לא מבוטלת של תרגילים שאותם ניתן לבצע בעזרת הגומויות.
במידה ונמאס לכם מגומיות התנגדות דקות שמכאיבות ושורטות לכם את העור בידיים וברגליים, אתם ממש תהיו מרוצים מהעובי של גומיות אלו שעוזרת ליציבות הרגליים והידיים ומפחיתות את הסיכוי להתגלגל על הרגל. כל אלה עוזרים לנו להפחית את ההתעסקות המציקה בגומיה עצמה ומפקסים אותנו  באימון ההתנגדות.
היתרונות של גומיות אלו כוללים:
– נשיאה פשוטה בתוך תיק מיוחד הכלול באריזה.
– חמש רמות שונות של התנגדות ממתחיל ועד למתקדם.
– עובי נוסף כדי שיהיה נוח לשים את הגומיות על הרגליים והידיים.

  

מכיוון שגומיית התנגדות זו עשויה מגומי בלבד, אתם יכולים להרגיש חופשי למתוח אותה כמעט ללא הגבלה מבלי לחשוש שהיא תקרע באופן לא צפוי. נוסף על כך,  בעזרת גומיה זו אתם לא רק יכולים לעבוד על שרירי הליבה שלכם אלא גם על הידיים, הכתפיים, החזה, הגב והרגליים.
נוסף על כך, אתם יכולים לעבוד על תרגילי משקל גוף שלולא הגומיה לא היו מתאפשרים,
לדוגמא: מתח או מקבילים ואפילו עליות כוח למי שמבצע תרגיל קשה זה.
גומיות אלו מגיעות עם רמות התנגדות שונות החל מהתנגדות של 5 ק"ג ועד להתנגדות של כמעט 80 ק"ג.
ניתן לבצע תרגילים שונים בגומיות אלו בלי לחשוש לרצועות, גידים או המפרקים שלכם. נוסף על כך, גומיות אלו מתקפלות באופן קומפקטי ולכן קל מאוד לאחסן אותן בתיק או בארון.
היתרונות הבולטים של גומיות אלו הם:
– עשויות מגומי עבה במיוחד ולכן הן יכולות להחזיק מעמד במעמסה גבוהה יחסית
– יכולת גמישות גבוהה שמאפשרת לבצע הרבה תרגילים שונים ומגוונים. 

בעוד רבות מגומיות הכושר עשויות מגומי שנצמד לגוף ולעיתים גורם לצביתות בעור או סתם הרגשה לא נעימה, גומיות אלו מכוסות בבד העשוי באיכות גבוהה בשביל נוחות מקסימלית.
גומיות אלו נשארות במקום ולא מחליקות, במידה והן נקרעות הגומיות נשארות בתוך הבד ולכן מונעות מכה או חבלה ברגליים. בנוסף, לכל גומיית כושר בערכה יש התנגדות שונה ולכן היא יכולה להתאים למתחילים וגם למתקדמים.
היתרונות הבולטים של גומיות אלו הם:
– עבות מספיק על מנת לעבוד על הישבן.
– רמות התנגדות שונות התואמות תרגילים שונים ורמות של מתאמנים שונים: עבודה עם גומיות אלו יכולה להיות אפקטיבית למתחילים, מתקדמים ולאנשים המבצעים שיקום מפציעה (אפילו ספורטאים), בהתייעצות עם פיזיותרפיסט. 

גומיות אלו הם המוצר המושלם עבור אלו מכם אשר מעוניינים לבצע רכישה אחת בלבד ולא לקנות גומיות התנגדות לפלג גוף עליון בנפרד וגומיות לולאה בנפרד.
גומיות אלו מתאימות למתקדמים מכיוון שההתנגדות מגיעה עד כמעט 75 ק"ג של התנגדות. בנוסף, הגומיות מגיעות עם מתלה לדלת שבעזרתו ניתן לבצע תרגילים שונים לשרירים שונים שלא ניתן לבצע בלעדיו. השרירים שניתן לעבוד עליהן בעזרת המתלה לדלת הם: יד אחורית, כתף אחורית וגב. זאת ועוד, ניתן לעבוד עם הרצועות המתאימות לקרסול ולאמן את שרירי הרגליים ושרירי הישבן. 

העצה הטובה ביותר לבחירת גומיות כושר מתאימות עבורכם:

גומיות כושר הן מוצר שניתן לשאת לכל מקום בקלות, הן מתאימות לכל אחד שמעוניין לחזק את השרירים ולבצע תרגילי התנגדות לכל האזורים בגוף. והן גם מסייעות לנו בירידה במשקל. ניתן להשתמש בגומיות כושר בכל מקום: בחדר כושר, בפארק, בים ואפילו באימון ביתי.
היתרון העצום של קלות הנשיאה שלהן מתורגם היטב כאשר אנו נרצה לקחת את גומיות הכושר שלנו לחופשה או לנסיעת עסקים. בעצם אין שום מניעה לשים גומיות כושר בתיק יד או במזוודה קטנה וכך ניתן לשמור על כושר כמעט בכל מקום ובכל זמן.

גומיות כושר יכולות לשמש כמעט כל אחד, החל ממתאמן מתחיל, מתאמן מתקדם ועד למישהו המבצע שיקום מפציעה. לא פלא שספורטאים רבים משתמשים בגומיות התנגדות במהלך שגרת האימונים שלהם. 

גומיות כושר נבדלות באורך, בעוצמת ההתנגדות, בצורה ואפילו בצבע שלהן. הצבעים השונים מייצגים עוצמות התנגדות שונות כאשר בעזרת צבעים אלו ניתן לבחור את גומיות כושר המתאימות לצרכים האישיים שלכם. 

מה אתם צריכים לדעת לפני רכישת גומיות כושר

עוצמת ההתנגדות – הבנת ההתנגדות של הגומיות כושר אותן אתם עומדים לרכוש היא חשובה. גומיות כושר בדרך כלל מדורגות לפי עוצמת ההתנגדות ורמת המתיחות (גמישות שלהן). לרב גומיות כושר מגיעות בצבעים שונים העוזרים לנו להבדיל בין עוצמות ההתנגדות השונות. במידה ואתם מתאמנים מתחילים עדיף לקחת את הגומיה עם רמת ההתנגדות הנמוכה ביותר ומשם להתקדם בהתאם לשיפור ביכולת הפיזית..

החומר שממנו עשויה הגומיה (או בעצם הרכב הגומיה) – גומיות כושר שונות עשויות מחומרים שונים. חלק עשויות מ-100% גומי ואחרות עשויות מגומי סינטטי בשילוב עם עוד חומרים.
חלק מהגומיות מכוסות בבד והתחושה שלהן על העור עשויה להיות נעימה יותר. 

מהי העלות של גומיות כושר איכותיות?

ניתן להשיג גומיות כושר במחירים שונים בהתאם לאיכות שלהן, בדרך כלל המחיר של גומיות כושר איכותיות נע בין 70 ל-200 ש"ח.המחיר תלוי באיכות ובכמות הגומיות אותן תרצו לרכוש.

אם אתם רק מתחילים עם גומיות כושר הייתי ממליץ להזמין כמה גומיות מסוגים שונים על מנת לראות עם מה נוח לכם יותר לעבוד. 

איך לדאוג שגומיות הכושר שלכם ימשיכו לשרת אתכם לאורך זמן?

עליכם לשים לב לשלמות גומיות הכושר שלכם, שימו לב לכל מיני קרעים שיכולים להתרחש חשוב לא לתלות  אותן על אובייקט חד כי הן עלולות להיקרע.
תדאגו לא להשאיר אותן במקומות חמים מדי או במקומות לחים ורטובים. אם תדאגו לגומיות הכושר שלכם הן ישמרו וישמשו אתכם לאורך זמן. 

אילו תרגילים ניתן לבצע בעזרת גומיות הכושר שלכם?

כושר כללי – גומיות כושר בהחלט יכולות לעזור לכם לעבוד על מגוון רחב של שרירים, לעצב את הגוף, לעבוד בצורה ממוקדת על שרירים מסוימים ובסופו של דבר מועילות לירידה במשקל (יחד עם כל התנאים שאמורים להתקיים על מנת שזה יקרה)

אימון ספורטאים – בין אם זה לשיקום פציעות או לשיפור תנועות מסוימות וחיזוק שרירים ספציפיים, גומיות כושר יכולות לעשות את העבודה עבור ספורטאים. 

שיקום פציעות – עבור פיזיותרפיסטים גומיות כושר הן כלי חובה על מנת לעזור לאנשים להשתקם ולהימנע מפציעות עתידיות.

אם תרצו הדרכה אישית כיצד להתאמן באמצעות הגומוית שרכשתם השאירו הודעה ואחזור אליכם עם פרטים לאימון כושר אישי וכתיבת תוכנית אימונים מותאמת אישית.

לאון קסלר חתימה

תכנית אימונים אונליין

לתכנית כושר מותאמת אישית וליווי אונליין צרו קשר עוד היום

Please wait...

(Visited 15 times, 1 visits today)

תגובות

תגובות

 • להתחיל את השינוי באורח חיים עוד היום

  אנא מלא/י את פרטייך וניצור עמך קשר בהקדם

  Please wait...
 • הירשמו כעת וקבלו את הטיפים העדכניים לאורח חיים בריא

 • כתבות נצפות ביותר

 • כתבות אחרונות בבלוג

  גומיות כושר
  כל מה שרציתם לדעת על גומיות כושר ולא העזתם לשאול

  בין אם אתם מתחילים רק עכשיו בתהליך של…

  סימפיוליזיס בהריון
  רק מנוחה פותרת סימפיזיוליזיס בהריון? אז זהו, שממש לא!

  בין אם אתם מתחילים רק עכשיו בתהליך של…

  5 תרגילי תנועה חשובים במהלך ההיריון

  בין אם אתם מתחילים רק עכשיו בתהליך של…

  מאמן כושר אישי מומלץ
  מאמן כושר אישי מומלץ איך למצוא אחד מבלי להתחרפן?

  בין אם אתם מתחילים רק עכשיו בתהליך של…

  תכנית אימונים עם מכשירים לנשים מתחילות בחדר כושר

  בין אם אתם מתחילים רק עכשיו בתהליך של…

  10 מיתוסים שרירי בטן
  10 מיתוסים על שרירי בטן שעד היום נראו לכם הגיוניים לחלוטין

  בין אם אתם מתחילים רק עכשיו בתהליך של…

  מאמן כושר אישי מחיר
  איזה מחיר תשקיעו על מנת לעבוד עם מאמן כושר אישי?

  בין אם אתם מתחילים רק עכשיו בתהליך של…

  לרדת בגדול
  התכנית לרדת בגדול נשמעת לכם מפתה?

  בין אם אתם מתחילים רק עכשיו בתהליך של…

  אורח חיים בריא
  אסון או פאסון? אורח חיים בריא בנסיעת עסקים

  בין אם אתם מתחילים רק עכשיו בתהליך של…

אני מתאמן אצל לאון כבר כמה שנים וליאון פשוט מצוין.

רואים תוצאות והכל נעשה בכיף ובאווירה מצוינת.

אמינות: 5-stars  | שירות: 5-stars | מחיר: 5-stars

אילן שדה, תל-אביב