11 היתרונות של גלישת סאפ שתתקשו למצוא בכל פעילות גופנית אחרת

בשנת 2013, גלישת סאפ או בשמה המלא באנגלית Standup Paddleboarding, דווחה כפעילות הגופנית שהכי הרבה אמריקאים מנסים בפעם הראשונה, וזה לא מפליא בכלל. פעילות זו היא יחסית פשוטה ומתאימה כמעט לכל אחד, וההשפעה על הבריאות והכושר הגופני כתוצאה מספורט זה מדהימה! זו פעילות נהדרת, לכל המשפחה, ששווה להתנסות בה, ואז, ניתן לשים לב עד כמה טוב יותר ובריא יותר תרגישו. גלישת סאפ קלה יותר משייט ומרגשת יותר משחייה, לא פלא שמזה 10 שנים הפופולריות שלה רק עולה. פעילות ספורטיבית זו היא בעלת מספר יתרונות (לא רק בתחום הבריאות) שאותם אמנה במאמר זה.

11 היתרונות של גלישת סאפ שתתקשו למצוא בכל פעילות גופנית אחרת

 • זוהי פעילות גופנית נהדרת כמעט לכל אחד – מה שמיוחד בגלישת סאפ זה שהיא מציעה מגוון רמות קושי. שייט על סאפ יכול להיות מצד אחד, על נהר שקט בצורה רגועה וכמעט מדידטיבית, ומהצד השני, מתקדמים יכולים לתפוס גלים עם הסאפ בים די סוער. הגלישה והחתירה בסאפ מיוחדת, מכיוון שהיא יכולה להתאים גם לאזרחים ותיקים ומבוגרים וגם לצעירים שאוהבים ספורט אתגרי.
חתירה בסאפ

חתירה בסאפ

 • ניתן להשתמש בסאפ בכל סוג של ים ו/או נהר – למרות שסאפ נחשב כפעילות המבוצעת בדרך כלל בחוף הים, ניתן להשתמש בו גם באגם או נהר. עניין זה מגביר את הפופולריות של שימוש בסאפ בקרב אנשים שאין בקרבתם חוף ים, כיוון שהם יכולים לחתור בנהר / אגם ולא לנסוע שעות לחוף הים הקרוב. הסאפ עצמו הוא קל יותר מקיאק או קאנו, וסאפ מתנפח יכול אפילו להיכנס לתוך תיק וניתן לטייל אתו בקלות רבה.
 • קל יחסית לתפוס את העניין – אם מסתכלים ביחס לפעילויות ימיות אחרות, הסאפ הוא די פשוט לשימוש ותופסים את העניין די במהירות. את הציוד ניתן לשכור בזול (יחסית) ברוב חופי הים, ואין צורך באימון רב על מנת לשלוט בטכניקה – ברגע שמבינים את נושא שיווי המשקל בעמידה על הגלשן ואת היכולת להסתובב, אין ממש מה ללמוד יותר. ניתן לשלוט במהירות החתירה בקלות רבה, המשמעות היא שזה פחות מאיים מגלישת רוח וגם אם במקרה נפלת מהסאפ, קל להתרומם, להתייצב ולהמשיך. כל זה הופך את הסאפ לספורט מאוד פופולרי ברחבי העולם, וגם כאן בישראל.
 • פעילות חברתית למדי – מבין כל סוגי הספורט הימי, הסאפ נחשב כפעילות חברתית. קל לדבר עם חבר כאשר חותרים אחד ליד השני, ובמידה ויש לכם ילדים קטנים הם יכולים לשבת על הגלשן אתכם. זה הופך את הסאפ לספורט הרבה יותר מסביר פנים מגלישת גלים או מסקי מים, למשל, שהן פעילויות יותר אינדיבידואלית.
גלישת סאפ

גלישת סאפ

 • גלישת הסאפ היא אימון כושר מצוין! – למרות שקל מאוד ללמוד להשתמש בסאפ, זוהי דרך מצוינת להתאמן ולהיכנס לכושר. הרוטציה העדינה שמתרחשת בגוף כתוצאה מהחתירה מחזקת את שרירי הליבה שלכם (CORE), במיוחד את השרירים האלכסונים ואת הרחב הבטני. הכתפיים והידיים שלכם עובדות בזמן החתירה עם המשוט כנגד משקל הגוף, והסאפ עצמו, ושרירי הרגליים נמצאים רוב הזמן בכיווץ על מנת לשמור על הגוף זקוף וכדי למנוע נפילות.
 • זוהי דרך מצוינת לשמור ולרדת במשקל – לא רק שהשימוש בסאפ יכול לשרוף לכם 400 קלוריות בשעה או יותר, אלא גם שבאמצעות בניית מסת שריר שמתרחשת כתוצאה מהעבודה על הסאפ, תוכלו להמשיך לשרוף קלוריות גם כאשר הפעילות כבר מאחוריכם. ירידה במשקל העודף תעזור לכם להוריד מתח מהגב התחתון ומהברכיים הן בזמן הפעילות והן במנוחה. בזמן שהמים שטוחים ורגועים, הסאפ מאפשר לנו לבצע אימון חיזוק עדין, שהוא אפקטיבי ולא מאמץ מידי. במידה ואתם חותרים מהר (מתחרים) ו / או תופסים גלים עם הסאפ, זה מכניס את כל המערכת האירובית לפעולה ועובד גם על מאמץ של הלב והריאות. הסאפ הוא פעילות עם חיכוך עדין יחסית, ולכן, נותן לכם אפשרות לבנות את הכושר הגופני עם סיכון נמוך לפציעות בדרך.
 • הסאפ משפר את שיווי המשקל שלכם – הגלשן הלא יציב הופך את האימון למאוד יעיל. למרות שזה נראה כאילו רק עומדים במקום על הסאפ, חוסר היציבות של הגלשן על המים גורם לשרירים להיות בפעילות מתמדת על מנת להשאיר אתכם עומדים על הגלשן. בהמשך, תוכלו לשים לב ששיווי המשקל השתפר גם מחוץ למים, וניתן יהיה לראות שיפור מבחינת שיווי המשקל גם בפעילויות ספורטיביות אחרות ובחיי היומיום. בנוסף, מסיבה זו, גלישת סאפ מעולה למבוגרים (בני 50-70 לערך) מבחינת שיווי המשקל, כיוון שידוע שתכונה זו נחלשת מאוד עם הגיל.
מכרע על סאפ

מכרע על סאפ

 • בזמן החתירה על סאפ תיהנו מיתרונות הבריאות של השמש, הים והבריזה הנעימה שמגיעה מן הים – גלישת סאפ עשויה לשפר את הבריאות שלכם בדרכים שהן מעבר ליכולות האירוביות ולרמת הסבולת שלכם, במיוחד אם אתם חותרים באזור של ים. ידוע שמי ים משפיעים בצורה חיובית על הגוף. מלבד היתרונות הפיזיים שהוכיחו במחקרים אחרונים שהים עוזר למחלות עור שונות, ואף ישנם מחקרים המצביעים על כך שרק מלהסתכל על המים אנחנו מרגישים רגועים יותר, שלווים יותר ויכולים להימצא במעין מדיטציה. חשיפה מבוקרת לשמש (לא יותר מדי) תגרום לכם לספיגה של ויטמין D, והכי חשוב, תשפר את מצב הרוח שלכם!
מדיטציה על הסאפ

מדיטציה על סאפ

 • חתירה על סאפ היא אימון על כל השרירים בגוף – תרגילי כוח סטנדרטיים כדוגמת שכיבות שמיכה יעבדו בעיקר על קבוצת שרירים גדולה אחת (חזה) ומספר קטן של שרירים מסייעים (יד אחורית), ואילו, גלישת סאפ תאמן את כל השרירים יחדיו, בו זמנית, וגם תאמן שרירים קטנים אשר קשה לאמן באימון כושר סטנדרטי. באופן זה יוכלו אתלטים מקצועיים לבנות סבולת מבלי לגרום למצב של אימון יתר, ואילו מתאמנים מתחילים ירגישו פחות עייפות עקב היכולת לשלוט על קצב החתירה.
 • שימוש נוסף של סאפ הוא ביצוע תרגילי כושר, יוגה ופילאטיס על הסאפ – על מנת לדחוף את האימון שלכם צעד נוסף קדימה, אתם יכולים לשלב תרגילי כושר, יוגה ופילאטיס מסויימים על הסאפ. למרות שזה נשמע שילוב קצת מוזר, יש הגיון מסוים בלשלב שני סוגי ספורט בעלי דגשים על יציבה, כוח ושיווי משקל יחד עם הסאפ, שהופך את כל העניין למאתגר הרבה יותר. מתחילים יכולים לעשות תרגילים פשוטים כגון סקוואט, שכיבות סמיכה, כפיפות בטן ועמידות שש ואילו מתקדמים יכולים לעמוד על הראש ואפילו על הידיים. ביצוע תרגילי כושר, יוגה ופילאטיס על הסאפ יכול להיות מאוד מאתגר, אבל הים או האגם שבהם אתם נמצאים יכולים להכניס אתכם למצב של ריכוז גבוה יותר וגם לעזור לכם להתרכז בנשימה. בהתחלה זה יכול להיות מעט מפחיד, אבל עם הזמן זה הופך להיות לממש כיף.
הלוחם על הסאפ

תרגיל שיווי משקל על הסאפ

 • תהיה לכם יכולת ללכת על המים – כאשר אתה חותר בסאפ לאחר שכבר קלטת את עניין שיווי המשקל והיציבות, יש ממש הרגשה של הליכה על המים. ניתן להביט אל תוך המים ב"מבט על" שלא מתאפשר כאשר אתם ממש בתוך המים. בחודשים מאי ויוני, אצלנו, בחופי תל אביב, הים כל כך שקוף ונקי שניתן לראות ממש את להקות הדגים עוברות מתחת לסאפ וזה מחזה מדהים. בין אם אתם חותרים בנהר, אגם או ים, תוכלו להסתכל על הנוף מזווית נוספת ומעניינת וניתן להתקרב עם הסאפ הרבה יותר קרוב לדגים מאשר עם סירת מנוע, למשל.

לסיכום

גלישת סאפ היא מאוד מעניינת וגם מאתגרת בהתחלה, אבל, מי שיצליח להתמיד ימצא את עצמו נהנה מסוג אחר של כושר גופני וממצב של הירגעות וכמעט מדיטציה שלא משתווה לשום פעילות אחרת. ניתן לחתור בסאפ כמעט בכל תנאי המים השונים: ים רגוע, ים סוער, נהר, אגם ובכל דרך שתחשבו, וזה עוד לפני שלמדנו לתפוס גלים עם הסאפ, אבל זה כבר סיפור שונה לגמרי. אתם מוזמנים לצאת איתי לגלישת סאפ במסגרת חבילת אימוני כושר אישיים ב"מועדון לב הים" במרינה בתל אביב.

לאון קסלר חתימה

 מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם:

אימון TRX האם זה באמת שווה את זה?

10 סיבות להתאמן עם מאמן כושר אישי?

אימון כושר ב-30 דקות

(Visited 1,729 times, 1 visits today)

תגובות

תגובות

 • להתחיל את השינוי באורח חיים עוד היום

  אנא מלא/י את פרטייך וניצור עמך קשר בהקדם

  Please wait...
 • הירשמו כעת וקבלו את הטיפים העדכניים לאורח חיים בריא

 • כתבות נצפות ביותר

 • כתבות אחרונות בבלוג

  גומיות כושר
  כל מה שרציתם לדעת על גומיות כושר ולא העזתם לשאול

  בשנת 2013, גלישת סאפ או בשמה המלא באנגלית…

  סימפיוליזיס בהריון
  רק מנוחה פותרת סימפיזיוליזיס בהריון? אז זהו, שממש לא!

  בשנת 2013, גלישת סאפ או בשמה המלא באנגלית…

  5 תרגילי תנועה חשובים במהלך ההיריון

  בשנת 2013, גלישת סאפ או בשמה המלא באנגלית…

  מאמן כושר אישי מומלץ
  מאמן כושר אישי מומלץ איך למצוא אחד מבלי להתחרפן?

  בשנת 2013, גלישת סאפ או בשמה המלא באנגלית…

  תכנית אימונים עם מכשירים לנשים מתחילות בחדר כושר

  בשנת 2013, גלישת סאפ או בשמה המלא באנגלית…

  חתירה בסאפ
  11 היתרונות של גלישת סאפ שתתקשו למצוא בכל פעילות גופנית אחרת

  בשנת 2013, גלישת סאפ או בשמה המלא באנגלית…

  10 מיתוסים שרירי בטן
  10 מיתוסים על שרירי בטן שעד היום נראו לכם הגיוניים לחלוטין

  בשנת 2013, גלישת סאפ או בשמה המלא באנגלית…

  מאמן כושר אישי מחיר
  איזה מחיר תשקיעו על מנת לעבוד עם מאמן כושר אישי?

  בשנת 2013, גלישת סאפ או בשמה המלא באנגלית…

  לרדת בגדול
  התכנית לרדת בגדול נשמעת לכם מפתה?

  בשנת 2013, גלישת סאפ או בשמה המלא באנגלית…

  אורח חיים בריא
  אסון או פאסון? אורח חיים בריא בנסיעת עסקים

  בשנת 2013, גלישת סאפ או בשמה המלא באנגלית…

היי לאון! רציתי להגיד לך שמאוד מאוד נהנתי באימונים! גם כשאמרתי שלא כיף לי וגם כשהיה לי קשה מאוד עזרת לי. לא הייתי מצליחה להוריד את הקילוגרמים האלו בלעדיך. בהתחלה היה לי באמת מאוד קשה, אבל הצלחת להכניס לי מוטיבציה. אז ממש ממש תודה!
אמינות: 5-stars  | שירות: 5-stars | מחיר: 5-stars
מעיין שגיא, גבעתיים