אימון משקולות חופשיות, האם כדאי ללכת על זה?

לא משנה אם בחרתם להתאמן בבית, בחוץ או בחדר כושר, תמיד יש מגוון רחב של תרגילים שאותם ניתן לבצע בכל אחד מהמקומות הללו. במידה ובחרתם להתאמן בחדר כושר, תוכלו להבחין מיד במגוון הרחב של הציוד אשר מוצע לכם בחדרי הכושר. ניתן להשתמש במכונות בהן המשקל כבר מובנה, מכונות שניתן להתאים את המשקל בעזרת פלטות של משקולות, ומשקולות חופשיות. כאשר אנו מדברים על המשקולות החופשיות, ישנן מספר אופציות: תרגילי מוט חופשי- התרגילים שאנו הכי נחשפים אליהם זה סקוואט ולחיצת חזה (כמובן שיש עוד) ומשקוליות- שהתרגילים שהציבור הרחב מכיר זה בעיקר יד קדמית (כפיפת מרפק) וכתפיים (הרחקת זרועות), למרות שלכל אופציה יש המון תרגילים ואפשרויות ביצוע.

הרחקת זרועות כנגד משקוליות

אם בחרתם ללכת על אימון משקולות, המאמר הזה ידריך אתכם אודות היתרונות הבולטים של אימון זה. ניתן לעבוד על כל שריר עיקרי בגוף בעזרת אימון משקולות. לעתים, ניתן לבחור את התרגיל המועדף מתוך מספר אופציות, כיוון שיש מגוון רחב של תרגילים לכל שריר. ידוע שיש יותר מ-75 תרגילי משקולות שונים וזוהי בהחלט כמות מספקת על מנת ליצור אימון כוח שלם המתבסס אך ורק על תרגילים בסגנון זה בלבד.

היתרון הבולט ביותר בביצוע אימון עם משקולות חופשיות הוא לא רק שתעבדו על קבוצות השרירים שכל תרגיל ספציפי מכוון אליהם, אלא גם שתקבלו עבודה אפקטיבית על השרירים המייצבים בכל תרגיל ותרגיל. דוגמה טובה לכך היא שבזמן תרגיל חתירה בהטיית גב כנגד משקולת תעבדו לא רק על שרירי הרחב גבי (שריר עיקרי בתרגיל זה), אלא גם תעבדו חזק על שרירי הליבה שלכם (CORE) ותחזקו את אזור הבטן. כמעט בכל תרגיל שתבצעו בעזרת משקולות בנוסף לשריר העיקרי שיעבוד יתווספו שרירים נוספים שיעבדו חזק כמייצבים.

 

חתירה בהטיית גב כנגד משקולת

כאשר אתם מתאמנים בחדר כושר, אימון משקולות חופשיות יכול לעבוד לטובתכם, כיוון שבשעות העומס כאשר חדר הכושר מפוצץ ואין מקום באזור המכונות והמתקנים השונים, התרגילים שיכולים לעבוד לטובתכם הם תרגילי המשקולות החופשיות מכיוון שלעתים צריך רק שתי משקוליות ואף ניתן לעשות חלק מהתרגילים בעמידה\ישיבה\שכיבה על ספסל. ציוד זה בדרך כלל יהיה פנוי יותר מאשר רוב המכשירים בחדר הכושר. בנוסף, ניתן לשלב שני תרגילים במקביל בעזרת המשקולות. דוגמה טובה לכך היא ביצוע מכרע (Lunge) יחד עם לחיצת כתפיים בעזרת משקוליות. מגוון התרגילים שניתן לשלב הוא ממש רחב.

יתרון נוסף באימון משקולות הוא שכל מה שאתם זקוקים לו על מנת לבצע אימון מסוג זה הוא זוג משקוליות במשקל מתאים, או כאלה שניתן להתאים את המשקל הרצוי, וספת משקולות מתאימה עם עדיפות לשיפוע מתכוונן. בעזרת ציוד זה בלבד תוכלו לבצע אפשרויות מגוונות ורבות של תרגילים לכל קבוצת שרירים חשובה בגופכם.

כאשר בוחרים באימון משקולות חופשיות חייבים להבין שהתרגילים יכולים להיות מסובכים יותר מבחינה טכנית. מה שאומר שלעתים, כאשר נעבוד על קבוצת שרירים מסוימת, ישנה אפשרות שבטעות נשתמש בשרירים אחרים שעליהם לא היינו אמורים לעבוד. דוגמה מצוינת לכך היא, שכאשר נרצה לבצע לחיצת כתפיים עם משקולות בישיבה, יש אנשים שייעזרו בגב על ידי הקשתה שלו ובדחיפה בעזרת הרגליים. ביצוע תרגיל שכזה או כל תרגיל שבו נבצע תנועות נוספות שלא קשורות לטכניקה המקורית של התרגיל יכולות להיות לא רק לא מועילות, אלא גם עלולות לגרום לפציעה, לכן, היזהרו והתייעצו עם מאמן כושר כאשר אתם רק מתחילים באימון מסוג זה.

לדעתי, עליכם תמיד לשלב סוגים שונים של תרגילים וציוד באימוני הכושר שלכם, אבל, אם אתם מעוניינים להתמקד באימון משקולות חופשיות בלבד אתם בהחלט יכולים לעשות זאת והתוצאות יגיעו. שימו לב, לפני שאתם באמת מתחילים באימון מסוג זה מומלץ להתייעץ עם מאמן כושר אישי שיוכל להדריך אתכם בביצוע נכון ואופטימלי של כל תרגיל.

המאמר נכתב בלשון זכר אך מכוון גם לבנות המין היפה.

האם תרצו שאכתוב מאמר המפרט תרגילי משקולות חופשיים?

 

לאון קסלר חתימה

(Visited 1,651 times, 1 visits today)

תגובות

תגובות

Replies for “אימון משקולות חופשיות, האם כדאי ללכת על זה?”

Comments are closed.

 • להתחיל את השינוי באורח חיים עוד היום

  אנא מלא/י את פרטייך וניצור עמך קשר בהקדם

  Please wait...
 • הירשמו כעת וקבלו את הטיפים העדכניים לאורח חיים בריא

 • כתבות נצפות ביותר

 • כתבות אחרונות בבלוג

  גומיות כושר
  כל מה שרציתם לדעת על גומיות כושר ולא העזתם לשאול

  לא משנה אם בחרתם להתאמן בבית, בחוץ או…

  סימפיוליזיס בהריון
  רק מנוחה פותרת סימפיזיוליזיס בהריון? אז זהו, שממש לא!

  לא משנה אם בחרתם להתאמן בבית, בחוץ או…

  5 תרגילי תנועה חשובים במהלך ההיריון

  לא משנה אם בחרתם להתאמן בבית, בחוץ או…

  מאמן כושר אישי מומלץ
  מאמן כושר אישי מומלץ איך למצוא אחד מבלי להתחרפן?

  לא משנה אם בחרתם להתאמן בבית, בחוץ או…

  תכנית אימונים עם מכשירים לנשים מתחילות בחדר כושר

  לא משנה אם בחרתם להתאמן בבית, בחוץ או…

  10 מיתוסים שרירי בטן
  10 מיתוסים על שרירי בטן שעד היום נראו לכם הגיוניים לחלוטין

  לא משנה אם בחרתם להתאמן בבית, בחוץ או…

  מאמן כושר אישי מחיר
  איזה מחיר תשקיעו על מנת לעבוד עם מאמן כושר אישי?

  לא משנה אם בחרתם להתאמן בבית, בחוץ או…

  לרדת בגדול
  התכנית לרדת בגדול נשמעת לכם מפתה?

  לא משנה אם בחרתם להתאמן בבית, בחוץ או…

  אורח חיים בריא
  אסון או פאסון? אורח חיים בריא בנסיעת עסקים

  לא משנה אם בחרתם להתאמן בבית, בחוץ או…

מריוס אימן אותי אישית ואני מאוד ממליצה עליו כמאמן כושר אישי. מריוס מאוד מקצועי, רגיש למתאמן, עדין ומאתגר. מריוס קשוב למתאמן, למצבו הגופני ומתאים את האימונים בהתאם. תענוג להתאמן אצלו גם ללא חובבי הזאנר.

בריאות

 אמינות: 5-stars  | שירות: 5-stars | מחיר: 5-stars

טובה, רמת-גן